Naujienos

Namų darbai, kuriuos privalu atlikti ieškant finansavimo verslui

rasantis zmogus
Ruduo artėja, tad pats metas pasiruošti naujam verslo sezonui. Ieškodami finansavimo šaltinio apyvartinėms lėšoms ar įmonės spartesnei plėtrai, nepamirškite atlikti namų darbų. Pateikiame kelias užduotis, kurias turėtumėte atlikti prieš kreipdamiesi dėl verslo paskolos.

1. Turėkite verslo planą.


Verslo planas neprivalo būti labai ilgas ir detalus. Svarbiausia, kad jame būtų aiškiai ir suprantamai atsakyta į esminius klausimus: iš kur ir ką pirksite? Ką gaminsite? Kas pirks jūsų prekes? Kodėl jie turėtų rinktis jūsų prekę? Kuo skirsitės nuo konkurentų? Kas bus jeigu pardavimai nebus tokie, kokių tikitės? Kaip elgsitės, jeigu žaliavų tiekimas užtruks? Atsakymai į šiuos klausimus padės jums geriau suprasti savo verslą, pasiruošti galimiems scenarijams ir išvengti rizikų. Nėra gerai, kai kredituotojui kyla daugiau klausimų dėl verslo sėkmės ir tęstinumo nei pačiam verslininkui.

2. Identifikuokite, kam reikia lėšų.


Prieš kreipdamiesi į finansuotojus, apsibrėžkite, kam jums reikalingi papildomi pinigai. Galbūt papildomas finansavimas reikalingas spartesniam įmonės augimui. Paprastai įmonei augant, išlaidos didėja greičiau nei įplaukia pajamos. Tokiu atveju paskola gali būti reikalinga kaip investicija į spartesnį įmonės augimą.
Kartais net ir sėkmingai veikiančios bei iš savo lėšų augančios įmonės susiduria su laikinais, dažniausiai netikėtais sunkumais. Pavyzdžiui, pačiame darbų įkarštyje spaustuvei sulūžo spausdinimo mašina. Kiekviena prastovėta diena – aukso vertės. Pinigų naujai mašinai ar senos remontui reikia nedelsiant. Tokiu atveju spaustuvę gali išgelbėti greitai gaunama paskola. Šiais abiem atvejais, finansuotojai džiaugsis galėdami jums padėti išduodami verslo paskolą.
Kai paskolos reikia išaugusioms skoloms apmokėti, verslo kredituotojai į jus žiūrės atsargiau. Augančios įmonės skolos dažniausiai reiškia, kad yra problemų su įmonės verslo modeliu – galbūt jis blogai veikia, galbūt gaminate tai, kas rinkoje nepaklausu ir jums reikia imtis kažko naujo. Nemanykite, kad tokius sunkumus išspręsite paėmę paskolą.
Šiuo atveju jums galbūt verčiau kreiptis ne į kredituotojus, bet ieškoti naujo investuotojo – partnerio, kuris jums, pavyzdžiui, atvertų kelius į naują rinką ar padėtų įsigyti modernesnę įrangą. Atminkite, kad kredituotojai nėra tie, kurie nori prisiimti nesėkmingo verslo gelbėjimo riziką. Jeigu turite finansinių problemų, pirmiausia jas išspręskite, o tik tuomet, stabilizavę situaciją, kreipkitės į kredituotojus dėl finansavimo verslo augimui, įrodykite jiems, kad susitvarkėte su kertinėmis verslo problemomis.

3. Įvertinkite galimybes grąžinti paskolą.


Prieš eidami skolintis, įvertinkite realią įmonės situaciją ir galimybes laiku grąžinti pasiimtą paskolą. Būkite pasiruošę planą B – kas bus jeigu planuojamų pajamų nesulauksite ir negalėsite grąžinti paskolos.
Kredituotojui svarbu matyti, kad paskolą galėsite grąžinti iš to pajamų srauto, kurį turite dabar. Paskola turi būti pakeliama net ir įmonei nesulaukus planuojamų papildomų pajamų. Deja, bet visada yra tikimybė, kad tai, ką suplanavote užtruks ilgiau, kainuos daugiau, produkcija bus parduodama lėčiau.

4. Gebėkite pagrįsti, kad įmonės finansinė būklė yra tvari.


Kredituotojai, priešingai nei investuotojai, nesikiša į verslo valdymą ir ieško priemonių, kurios sumažina skolinimo riziką. Jie atsakingai gilinasi į kiekvienos įmonės situaciją ir bando įvertinti ar ji tikrai gebės grąžinti pasiimtą paskolą. Tad būkite tolerantiški ir supratingi, kai verslo finansuotojas prašys duomenų apie jus ar jūsų įmonę ar tokių riziką suvaldymo priemonių kaip turto užstatas ar laidavimas.
Mes naudojame slapukus tam, kad Jūsų patirtis mūsų svetainėje būtų pati geriausia, ir rinkodaros tikslais. Tęsdami naršymą mūsų svetainėje, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų tvarkymo principais