Naujienos

Faktoringas – 3 dalykai kuriuos reikia žinoti!

Apie faktoringą
Iki šiol mažai girdėjote apie faktoringo paslaugą ir manote, kad tai nauja verslo finansavimo priemonė? Turbūt nustebinsime pasakę, kad tai viena seniausių verslo finansavimo formų pasaulyje.

Žodis „factor“ lotynų kalboje turi keletą reikšmių, viena jų – „kažkas, kas veikia už kitą“.

Kaip ši reikšmė atsispindi verslo pasaulyje, taps aiškiau paanalizavus tris esminius faktoringo aspektus: kas yra faktoringas? Kaip jis veikia? Ir kas gali pasinaudoti šia paslauga?

Faktoringas – versle ne naujokas


Faktoringas – tai sąskaitų finansavimo paslauga, kai prekių ar paslaugų pirkėjai yra kitos įmonės ar fiziniai asmenys.

Tai reiškia, kad naudodamiesi šia paslauga galite greičiau gauti apmokėjimus už prekes ar paslaugas ir taip efektyviai padidinti savo įmonės apyvartines lėšas.
Faktoringo apraiškų galima rasti tiek senovės civilizacijose, tiek geografinių atradimų ar kolonizavimo laikais.

Pavyzdžiui, Senovės Romoje šis finansavimo būdas buvo naudojamas, kai žemdirbys ar amatininkas pirkdavo prekes iš tolimų kraštų.

Judėjimas, atsižvelgiant į tuomet egzistavusias transporto priemones ir galimybes, nebuvo greitas ir lengvas, todėl užsakymų kartais reikėdavo laukti ne mėnesį ir ne du. Tačiau tai nebuvo priežastis verslininkams mažinti pardavimų apimtis. Jiems nuolatinio apmokėjimų laukimo bei dėl to atsirandančio mažo darbo našumo padėjo išvengti tai, ką dabar vadiname faktoringu – greitas įmonės apyvartinio kapitalo finansavimo būdas. Nors šiandien prekės iš vieno pasaulio galo žmones gali pasiekti per kelias dienas, panašu, kad situacija su apmokėjimų vėlavimu nepasikeitė, nes verslo savininkai atsiskaitymų už įvykdytą užsakymą vis dar turi laukti net iki 30, 60 ar 90 dienų.

Viena aišku, faktoringo ilgaamžiškumas ir skirtingos jo taikymo versle variacijos įvairiais istoriniais laikais tik pabrėžia faktoringo vertingumą bei universalumą.
Pasinaudojimas šia galimybe leidžia gauti efektyvų ir greitą finansavimą, kas padeda sukaupti apyvartinių lėšų ir plėtoti savo verslą be finansinių trukdžių.

Žingsniai, kaip veikia faktoringo paslauga


Norint pasinaudoti faktoringo paslauga, jums reikia žengti vos tris itin paprastus žingsnius, o visa kita atlieka Jūsų verslo finansavimo partneris.

Jūsų žingsniai:

1. išrašote sąskaitą faktūrą įmonei už jai suteiktas paslaugas ar prekes;
2. užpildote paraišką (https://www.credital.lt/paskolos-paraiska) faktoringo paslaugai gauti;
3. pasirašote faktoringo paslaugos teikimo sutartį su „Credital verslui“.

Mūsų žingsniai:

1. „Credital verslui“ sumoka Jums iki 100 % šios sąskaitos sumos;
2. pasibaigus numatytam terminui užsakovas apmoka visą sąskaitą faktūrą „Credital verslui“.

Pateikiame pavyzdį, kaip tai atrodo kasdieniame gyvenime.

Įsivaizduokite, Jonas turi statybų ir apdailos įmonę. Jis neseniai gavo 2 500 eurų užsakymą iš IT įmonės biuro apdailos darbams atlikti.
Pirmiausia, Jonas ir IT įmonė pasirašė sutartį. Vėliau atliko apdailą ir išrašė sąskaitą faktūrą. Tačiau už atliktas paslaugas IT įmonė pažadėjo sumokėti tik po mėnesio.
Jonas jau gavo naują užsakymą, tačiau kaip sumokėti už jau padarytą darbą apdailą atlikusiems darbininkams?
Jis kreipiasi į „Credital verslui“ dėl faktoringo paslaugos, pasirašo sutartį, atsiunčia sąskaitos faktūros egzempliorių ir „Credital verslui“ per vieną dieną sumoka Jonui 100 % sumos, kurią jam turėjo sumokėti IT įmonė, atskaičius vienkartinį paslaugos mokestį.
Taigi dar tą pačią dieną Jonas gauna 2 445 eurų. Jis gali priimti naują užsakymą bei tęsti savo darbus. Po 30 dienų „Credital verslui“ gauna apmokėtą visą sąskaitą faktūrą iš IT įmonės. Už suteiktą faktoringo paslaugą Jonas „Credital verslui“ sumokėjo 55 eurus. Atsižvelgiant į konkretaus verslo riziką, sąskaitos dydį ir kitus kriterijus, vienkartinis faktoringo paslaugos teikimo mokestis yra apie 2 % nuo bendros sąskaitos sumos per mėnesį.
Pasinaudoti faktoringo paslauga yra išties paprasta ir greita. Sutaupote daug laiko, nes visus tris žingsnius atliekate internetu.

Faktoringas – ypač patrauklus smulkiam verslui

Faktoringas smulkiam verslui
Ši paslauga neturi iš anksto nustatytų rėmų ar kriterijų. Ja patogu pasinaudoti tiek didžiulėms įmonėms, tiek kavinės savininkams ar dirbantiems žemės ūkio srityje.
Pastebima tendencija, kad šį alternatyvų finansavimo būdą dažniausiai renkasi smulkaus ir vidutinio verslo savininkai.
Greitas ir efektyvus finansavimas jiems leidžia priimti ir vykdyti naujus užsakymus, nepritrūkti apyvartinių lėšų ir sėkmingai plėtoti savo verslą.

Pateikiame Jums dar dieną pavyzdį.

Sėkmingai faktoringo paslauga pasinaudojęs Jonas pasidalino šia patirtimi su savo drauge Agne, kuri teikia švenčių dekoravimo paslaugas. Agnė gavo užsakymą iš renginių organizavimo įmonės gėlėmis papuošti vestuves.
Užsakymas atliktas, vestuvės įvyko, tačiau renginių organizavimo įmonė dar nesumokėjo, o Agnei reikia atsiskaityti su floriste ir sumokėti už pirktas gėles.
Ji, pasinaudojusi Jono patarimu, kreipėsi į „Credital verslui“ dėl faktoringo paslaugos ir gavusi finansavimą galėjo toliau plėsti savo verslą.

Reziumė: įmonė, suteikianti faktoringo paslaugą yra tarsi tiltas, jungiantis verslininką su jo užsakovu ir leidžiantis nebesukti galvos dėl pinigų, kuriuos jis jau uždirbo, tačiau dėl tam tikrų priežasčių negali jais pasinaudoti, nes apmokėjimas buvo atidėtas.
Kiekvienas atvejis verslo pasaulyje yra individualus ir išskirtinis, todėl ir faktoringo paslaugos Jums gali prireikti skirtingomis aplinkybėmis ir dėl įvairių priežasčių.
Alternatyvios finansavimo įmonės, tokios kaip „Credital verslui“, gali patarti ir įvertinti kiekvienos situacijos aplinkybes ir pasiūlyti Jums tinkamiausią sprendimą, kuris Jums padės sėkmingai vystyti verslą.

„Credital verslui“ faktoringo paslaugą suteikia per vieną dieną. Finansuojama suma – iki 20 000 eurų.

Pateikite paraišką jau dabar ir mes vos per keletą valandų pateiksime Jūsų įmonei individualų pasiūlymą.
Mes naudojame slapukus tam, kad Jūsų patirtis mūsų svetainėje būtų pati geriausia, ir rinkodaros tikslais. Tęsdami naršymą mūsų svetainėje, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų tvarkymo principais