Naujienos

Kreipiantis dėl paskolos – svarbu ir verslo patikimumas, ir vadovo reputacija

Statistikos departamento duomenimis, pernai Lietuvoje buvo įsteigta 8 887 naujų smulkaus ir vidutinio verslo įmonių, tai beveik 7 proc. daugiau nei 2015 metais. Stabilus šalies ekonomikos augimas turi teigiamos įtakos ir naujų įmonių kūrimuisi bei esamų įmonių plėtrai. Jos, pradėjusios verslą savomis lėšomis, po kelių mėnesių neretai pradeda ieškoti papildomo finansavimo galimybių.

„Nuo pat šių metų pradžios pastebima intensyvesnė verslo plėtra. Sparčiai plečiantis verslui pinigų srautų suvaldymas tampa rimtu iššūkiu, nes padidėjusios darbų apimtys pirmiausia didina išlaidas, o papildomos pajamos grįžta tik po kurio laiko, pardavus prekes ar paslaugas. Todėl sparčiai augančioms įmonėms neretai prireikia papildomų lėšų. Didelėms ir brandesnėms įmonėms paprastai prieinamas bankų ir kredito unijų siūlomas finansavimas, tuo tarpu smulkiam verslui šie šaltiniai sunkiau prieinami dėl griežtų vertinimo kriterijų ir sudėtingo proceso. Smulkiesiems verslininkams svarbu ne tik skolintis mažesnėmis sumomis, bet ir finansavimą gauti paprasčiau ir greičiau. Šiuo metu, mūsų duomenimis, vidutinė įmonių prašoma skolinimosi suma apyvartinėms reikmėms yra 4-5 tūkst. eurų“, – smulkaus verslo finansavimo niuansus dėlioja alternatyvaus verslo finansavimo bendrovės „Credital verslui“ direktorius Linas Armalys.

Dėmesys – verslo modeliui ir įmonės pelningumui


Finansavimo besižvalgančiam smulkiam verslui L. Armalys pataria iš anksto atlikti namų darbus ir parengti atsakymus į kredituotojo klausimus, tuomet galima tikėtis greitesnio sprendimo. Finansavimo partneriai, spręsdami dėl paskolos įmonei, visuomet atkreipia dėmesį į jos veiklos gyvybingumą ir pelningumą.

„Finansavimo partneris, rinkdamasis finansuoti verslą ar ne, visų pirma, būtinai atkreips dėmesį ar įmonė gyvybinga, ar auga pardavimai, ar jos kuriamas produktas neša pelną. Šie ženklai finansavimo partneriui rodo, kad įmonė skolinasi ne skoloms padengti, bet spartesnei verslo plėtrai“, ̶ sako L. Armalys.

„Credital verslui“ vadovas taip pat atkreipia dėmesį, kad sprendžiant dėl paskolos, finansavimo partneriai būtinai paprašys įmonės finansinį stabilumą atskleidžiančių duomenų, visų pirma, balanso ir pelno-nuostolio ataskaitos. Šiuose dokumentuose ypatingas dėmesys bus kreipiamas į nuosavo kapitalo dydį, turimą ilgalaikį turtą, gautinas ir mokėtinas sumas. Šie rodikliai parodo įmonės patikimumą ilgesniuoju laikotarpiu ir padeda susidaryti įspūdį apie įmonės veiklos prognozes. Taip pat dėl finansavimo įmonei sprendžiama ir vertinant įmonės vadovo kredito istoriją.

Svarbi ir asmeninė kredito istorija


„Apie bendradarbiavimo su įmone perspektyvas taip pat galima spręsti pagal jos vadovą. Teigiama asmeninė įmonės savininko kredito istorija leidžia tikėtis, kad ir su įmonės finansais bus elgiamasi atsakingai, todėl finansavimo partneriui tai ne ką mažesnis rodiklis, kad atsakingai žiūrima į įsipareigojimus ir norima gyvuoti ne vienus metus“, ̶ verslo finansavimo suteikimo kriterijus vardija „Credital verslui“ direktorius L. Armalys.

Smulkusis ir vidutinis verslas yra dominuojantis Lietuvoje, jis prisitaiko prie besikeičiančių rinkos sąlygų, stiprina šalies ekonomiką, kuria darbo vietas, o alternatyvių finansavimo šaltinių partneriai prisideda prie tokio verslo stiprėjimo ir plėtros. L. Armalys pastebi, kad tolerancija klientų laikiniems sunkumams, lankstesnis įmonės rizikos vertinimas ir paprastesnis skolinimosi procesas nei pas tradicinius finansavimo teikėjus, yra ta pridėtinė vertė, dėl kurios klientai renkasi alternatyvų, o ne tradicinių kredito įstaigų, finansavimą.

Smulkaus verslo partneriai „Credital verslui“ nuo 2016 metų siūlo lanksčius verslo finansavimo sprendimus. Įmonės klientai turi galimybę gauti verslo paskolą jau nuo 2-ojo veiklos mėnesio, jiems taikoma labai skaidri kainodara, o atsakymas dėl paskolos pateikiamas per 8 darbo valandas. Įmonės komandą sudaro tarptautinę patirtį įgiję profesionalai. Kokybiškas partnerių tinklas yra pasiruošęs išspręsti jauno verslo finansavimo problemas. Šiuo metu „Credital verslui“ klientų vidutinė skolinimosi suma yra 4-5 tūkst. eurų.
Mes naudojame slapukus tam, kad Jūsų patirtis mūsų svetainėje būtų pati geriausia, ir rinkodaros tikslais. Tęsdami naršymą mūsų svetainėje, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų tvarkymo principais