Naujienos

Faktoringas, atvirkštinis faktoringas ar atsiskaitymo garantija – kuris verslo finansavimo sprendimas tinkamiausias Jūsų verslui?

Faktoringas – kai pinigų už parduotas prekes reikia dabar


wolmer
Faktoringas arba sąskaitų finansavimas – tai greita ir lanksti apmokėjimo laukiančių sąskaitų finansavimo priemonė. Ji padeda lengviau valdyti pinigų srautus ir greičiau gauti pinigus už prekes ar paslaugas. Dažniausiai faktoringą renkasi smulkaus ir vidutinio dydžio įmonės, kurioms reikia apyvartinių lėšų naujai produkcijai įsigyti, darbuotojų atlyginimams, gamybai.

Faktoringas veikia pagal tokį principą: pardavėjas už suteiktas paslaugas ar prekes pirkėjui išrašo sąskaitą faktūrą. Pardavėjui, pateikus prašymą faktoringo paslaugai gauti, verslo finansuotojas sumoka iki 100 proc. sąskaitos sumos. Pasibaigus nustatytam terminui, verslo finansuotojas atgauna pardavėjui sumokėtą pinigų sumą iš pirkėjo.

Pateikiame pavyzdį. Tarkime, jūs pardavėte plyteles pirkėjui, kuris mums įsipareigojo sąskaitą apmokėti tik po 30 dienų, o jums reikia pinigų dabar. Tuomet jūs kreipiatės į faktoringo paslaugą teikiantį verslo finansuotoją, prašydami sąskaitą apmokėti nieko nelaukiant. Faktoringo paslaugas suteikusi įmonė jums sumoka už plyteles nedelsiant, o pasibaigus 30-iai dienų atgauna šią sumą iš jūsų pirkėjo.

Atvirkštinis faktoringas – rečiau naudojamas finansavimo sprendimas


Atvirkštinis faktoringas veikia šiek tiek kitaip. Šiuo atveju į verslo finansuotoją kreipiasi pirkėjas, prašydamas už jį nupirkti tam tikras prekes ar paslaugas. Kai atvirkštinį faktoringą teikianti įmonė sumoka už pirkėją, šis po tam tikro laiko, dažniausiai po 30 dienų, grąžina verslo finansuotojo sumokėtą pinigų sumą.

„Atvirkštinio faktoringo paslauga mūsų šalies įmonės naudojasi retai. Viena to priežasčių yra ta, kad faktoringo paslaugas teikiančios įmonės paprastai gana priekabiai vertina nedidelius verslus, prašančias sumokėti už jų pirkinius, ir prašo garantijų, kad jos sugebės laiku atsiskaityti už suteiktą paslaugą. Be to, smulkiojo verslo atstovai tokiu atveju dažniausiai renkasi plačiau pritaikomą finansavimo sprendimą – verslo paskolą“, – sako L. Armalys.

Atsiskaitymo garantija – naujovė naudinga abiem pusėm


Nauja paslauga rinkoje – atsiskaitymo garantija – alternatyva įprastoms verslo finansavimo priemonėms. Ji užtikrina, kad pirkėjui gavus mokėjimo atidėjimą, su pardavėju bus atsiskaityta laiku.

Atsiskaitymo garantija suteikia galimybę net ir mažoms bei jaunoms įmonėms įsigyti prekių kasdienei veiklai ar verslo plėtrai su mokėjimo atidėjimu, o atsargiam pardavėjui užtikrina, kad sutarto termino pabaigoje su juo bus atsiskaityta.

Atsiskaitymo garantija veikia tokiu principu: pirkėjas kreipiasi į „Credital verslui“ dėl atsiskaitymo garantijos. „Credital verslui“ įvertina pirkėjo riziką ir suteikia jam garantiją. Ji užtikrina, kad pirkėjas gali įsigyti reikalingas prekes, už kurias mokėjimo termino pabaigoje pardavėjui sumokės „Credital verslui“. Pirkėjas su „Credital verslui“ už savo pirkinius atsiskaito per laikotarpį iki 8 mėnesių.

Pateikiame pavyzdį. Tarkime jūsų statybų įmonė nori įsigyti didelį kiekį dažų, tačiau susimokėti iš karto jūs negalite – su jumis dar neatsiskaitė darbų užsakovas. Pardavėjas, iš kurio perkate dažus, mokėjimo atidėjimo jums nenorėtų suteikti, nes jūsų įmonė yra nedidelė, be to, veikia dar nepilnus antrus metus. Tačiau „Credital verslui“ garantija pardavėjui užtikrina, kad pinigus už savo parduotas prekes jis tikrai atgaus – per sutarto laikotarpį pirkėjo sąskaitą jam apmokės „Credital verslui“.

Tokiu būdu laimi abi pusės – ir jūs, gavęs reikalingų prekių su mokėjimo atidėjimu, ir pardavėjas – galėjęs parduoti didelį kiekį dažų, be rizikos, kad liks su skola.

Lankstesnė ir pigesnė paslauga


Pasak L. Armalio, atsiskaitymo garantija turi nemažai panašumų į atvirkštinį faktoringą. Tačiau priešingai nei ši paslauga, atsiskaitymo garantija yra lankstesnis, pigesnis ir didesnę riziką toleruojantis sprendimas.

Laiku neatsiskaitę su faktoringo paslaugą teikiančia įmone, susiduriate su daugybe problemų – dažnu atveju priverstiniu būdu iš jūsų išieškoma skola, susigadinate savo kredito istoriją ir įgyjate nemokaus kliento reputaciją. Atsiskaitymo garantijos paslauga yra lankstesnė. Garantijos sumos limitas yra iki 20 000 eurų. Jį pirkėjai gali panaudoti pas keletą pardavėjų, sąskaitų skaičius yra neribotas. Bene didžiausias atsiskaitymo garantijos privalumų – ypač ilgas mokėjimo atidėjimo terminas. Už savo įsigytas prekes galima atsiskaityti per laikotarpį iki 8 mėnesių. Atsiskaitant per 2 mėnesius, paslauga nieko nekainuoja.
Mes naudojame slapukus tam, kad Jūsų patirtis mūsų svetainėje būtų pati geriausia, ir rinkodaros tikslais. Tęsdami naršymą mūsų svetainėje, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų tvarkymo principais