Naujienos

Kaip nepritrūkti apyvartinių lėšų ir sėkmingai plėsti verslą?

Pateikiame įžvalgas, ką daryti, kad išvengtumėte apyvartinių lėšų trūkumo, o susidūrę su šia problema žinotumėte, kokių veiksmų imtis.

Nuoseklus planavimas – kelias į bet kokio verslo sėkmę.

atsarginis planas
Visi sėkmingi verslininkai žino, kad efektyviai verslo veiklai reikalingas kruopščiai paruoštas verslo planas. Planuojant svarbu įvertinti ne tik verslo plėtros galimybes, bet ir galimą riziką.

Analizuodami, kodėl įmonei trūksta lėšų, atkreipkite dėmesį į gamybos ir prekybos procesus. Numatykite, kad prekei pagaminti gali prireikti daugiau laiko nei tikitės. Įvertinkite ir tai, kad Jums gali nepasisekti iš karto parduoti savo produkcijos. Ypač jeigu dar neturite savo nuolatinių klientų rato.

Planuodami savo verslo procesus, remkitės kitų sėkmingų įmonių praktika, tačiau nepamirškite, kad kiekvienas verslas – individualus. Tai, kas vienai įmonei yra privalumas ir galimybė, kitai gali būti rizika. Galiausiai, nepamirškite parengti atsarginio plano, ką darytumėte, jeigu gamindami savo produkciją susidursite su iššūkiais, o pardavimai eisis lėčiau nei tikėjotės.

Protingai pirkite atsargas ir išvenkite nereikalingo sandėliavimo.

produkcijos gaminimas
Net ir patyrę verslininkai, neretai daro pradedančiųjų klaidą – savo produkciją gamina „čia ir dabar“, neatsižvelgdami, kaip jiems seksis ją parduoti. Tokių klaidų pasekmės gali būti skaudžios – išleidus visus turimus pinigus žaliavoms pirkti, gali pristigti apyvartinių lėšų kitoms reikmėms – darbuotojų atlyginimams išmokėti, naujų užsakymo įgyvendinimui. Dėl to įmonės veikla gali apmirti.

Gaminkite produkciją pagal esamą poreikį. Įsigydami žaliavas pasverkite, ar Jums tikrai tiek jų reikia. Stenkitės, kad jūsų sandėliuose produkcija per ilgai neužsistovėtų. Užmegzkite ir palaikykite gerus santykius su savo klientais ir žaliavų tiekėjais – tuomet Jūsų verslas augs sklandžiau.

Pateikiame pavyzdį – jūs siuvate drabužius. Jau kurį laiką jums gerai sekasi mokyklinių uniformų gamyba. Norėdami gauti dar daugiau užsakymų ir savo klientus aptarnauti dar greičiau, Jūs prisiuvate mokyklos uniformų ateičiai. Tačiau staiga gaunate kitą specialų užsakymą iš drabužių parduotuvės, tačiau lėšų žaliavoms nupirkti nebeturite – jas išleidote mokyklinių uniformų medžiagai. Kaip elgtis – atsisakyti pelningo užsakymo ar ieškoti būdų, kur pasiskolinti pinigų žaliavoms.

Skolinimasis – galimybė greičiau augti.

finansuotojo pasirinkimas
Jeigu Jūsų įmonei pristigo apyvartinių lėšų, nieko blogo ieškoti finansavimo pas verslo kredituotojus. Daugelis sėkmingai verslą vykdančių verslininkų pripažįsta, kad laiku paimta verslo paskola juos išgelbėjo nuo įmonės veiklos sustabdymo.

Ieškodami verslo finansavimo šaltinių, atkreipkite dėmesį per kiek laiko kredituotojas suteikia paskolą, jos grąžinimo sąlygas. Įvertinkite ar jos yra lanksčios ir jums palankios. Rinkitės finansuotoją, kuris bus Jūsų verslo sėkme ir plėtros galimybėmis suinteresuotas verslo partneris. Bendradarbiaukite su savo verslo finansuotoju ir kalbėkitės, jeigu susiduriate su sunkumais arba nenumatytais atvejais.

Prekes gauni dabar, o moki – vėliau.

atsiskaitymo garantija
Viena dažniausiai pasitaikančių problemų, lemiančių apyvartinių lėšų trūkumą – nemokūs klientai ir vėluojantys sąskaitų apmokėjimai. Kad išvengtumėte tokios situacijos, kai esate priversti laukti savo pinigų, galite pasinaudoti faktoringo – sąskaitų finansavimo paslauga. Naudojantis faktoringu, sąskaitą, kurią išrašo žaliavų pardavėjas, apmoka verslo finansavimo partneris. Pavyzdžiui, „Credital verslui“ padengia sąskaitas iki 10 tūkstančių eurų dar tą pačią dieną.

Norėdami pasinaudoti galimybe gauti prekes su mokėjimo atidėjimu, galite rinktis naują paslaugą finansavimo rinkoje – atsiskaitymo garantiją. Ji užtikrina, kad pirkėjui gavus mokėjimo atidėjimą, su pardavėju bus atsiskaityta laiku. „Credital verslui“ atsiskaitymo garantija naudinga nesvarbu ar Jūsų įmonė perka žaliavas, ar jas parduoda.

Su atsiskaitymo garantija pirkėjas gauna galimybę greitai ir patogiai įsigyti prekes, už kurias gali atsiskaityti vėliau. Pardavėjams ši paslauga leidžia suteikti patrauklesnes atsiskaitymo už prekes sąlygas net ir toms įmonėms, kurios paprastai yra laikomos rizikingomis – nedidelėms ir veikiančioms trumpiau nei metus.
Mes naudojame slapukus tam, kad Jūsų patirtis mūsų svetainėje būtų pati geriausia, ir rinkodaros tikslais. Tęsdami naršymą mūsų svetainėje, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų tvarkymo principais