Naujienos

„Nematoma“ finansuotojų pusė: 5 patarimai, į ką verta atkreipti dėmesį renkantis kredituotoją

Patarimai renkantis kredituotoja
Jeigu skolinatės, darykite tą atsakingai.

Tai nuolat kartoja finansų ekspertai. Tačiau ne ką mažiau svarbu atsakingai pasirinkti verslo finansuotoją – partnerį, su kuriuo, sėkmės atveju, galėsite užmegzti ilgalaikį ir efektyvų bendradarbiavimą.

Kaip teisingai pasirinkti?

Pateikiame jums 5 esminius patarimus į ką verta atkreipti dėmesį, prieš nusprendžiant, į ką kreiptis dėl verslo paskolos.

1. Nuspręskite, kokio finansinio sprendimo jums reikia.


Pirmiausia, atsakykite sau į klausimą, kokios paskolos ir kokiam tikslui jos reikia – apyvartinėms lėšoms ar investicijoms. Tuomet ieškokite jums tinkamiausių finansinių instrumentų.

Pavyzdžiui, investicines paskolas lengvatinėmis sąlygomis teikia  „Invega“. Jeigu jūsų įmonė didelė ir jums reikia didelės paskolos, tikėtina, su jumis norės bendradarbiauti dauguma šalies bankų ir kredito unijų. Tačiau jeigu esate maža įmonė ir jums reikia nedidelės paskolos, kažin ar verta gaišti laiką kreipiantis į bankus. Jie paprastai nėra linkę teikti smulkias iki 10 tūkstančių paskolas.

Šiuo atveju, jūsų finansavimo parneriais gali tapti alternatyvūs finansuotojai. Priešingai nei bankai, kai kurie alternatyvūs finansuotojai teikia paskolas ir jaunesnėms nei dveji metai įmonėms. Dažnai jie suteikia paskolas greitai ir be jokio užstato. Jeigu nesate tikri, kokios paskolos jums reikia, pasitarkite su finansuotoju. Įsigilinęs į jūsų situaciją, jis jums patars, koks finansinis instrumentas jums labiausiai tiktų.

2. Pasidomėkite finansuotojo reputacija.


Net jeigu jums reikia nedidelės, vos kelių tūkstančių eurų paskolos verslo plėtrai, neskubėkite skolintis iš pirmojo, kuris jums pasiūlė galimybę skolintis.Atlikite namų darbus – paieškokite informacijos apie kelis potencialius paskolos davėjus. Pasidomėkite finansuotojo patirtimi, veiklos rezultatais.

Paieškokite esamų ir buvusių klientų atsiliepimų. Rinkitės tą finansuotoją, kuris rūpinasi savo gera reputacija ir kuris neslepia, kas stovi už jo įmonės vairo. Tai žinodami galėsite jaustis saugesni – nesėkmės atveju žinosite, kokie asmenys yra atsakingi ir su kuo galėsite spręsti iškilusias problemas. Patikimas kredituotojas siekia užmegzti ilgalaikius partneriškus santykius su savo klientu. Susisiekite su pačiu finansuotoju bei užduokite jums visus rūpimus klausimus. Išsiaiškinkite kiek įmanoma daugiau dalykų, kad susidarytumėte aiškų įspūdį su kuo bendradarbiausite plėsdami savo verslą.

3. Lyginkite siūlomos verslo paskolos kainą apskaičiavę visas išlaidas.


Natūralu, kad ieškodami paskolos verslui, visi nori pasiskolinti kuo pigiau. Tačiau neapsigaukite!

Palūkanos nėra pats svarbiausias rodiklis, nusprendžiant, kuris finansuotojas teikia geriausią pasiūlymą. Neretai tie finansuotojai, kurie skolina su ypač mažomis palūkanomis, taiko įvairius papildomus mokesčius.

Pavyzdžiui, sąskaitų administravimo, draudimo mokesčius. Šie ir kiti mokesčiai dažnai sudaro didžiąją paskolos kainos. Įvertinkite ir tai, kad, pavyzdžiui, imdami verslo paskolą su nekilnojamojo turto įkeitimu, jūs turėsite papildomai mokėti už turto vertinimą, notaro ir hipotekos paslaugas.

Kiti finansuotojai, nors ir teikia paskolas didesnėmis palūkanomis, netaiko papildomų mokesčių, nereikalauja užstato. Dažnu atveju, tokios paskolos, sudėjus visas išlaidas, kainuoja mažiau. Ypač jeigu skolinatės trumpam, iki dvejų metų, laikotarpiui. Todėl skolindamiesi verslo finansuotojo klauskite, ne kokios jo teikiamų paskolų palūkanos, o kiek jums reikės iš viso sumokėti už konkretaus dydžio paskolą, suteiktą konkrečiam laikotarpiui.

Kitaip tariant, klauskite: „Kokią sumą turėsiu grąžinti, jeigu, pavyzdžiui, pasiskolinsiu 3 000 eurų pusei metų?“. Lyginkite galutinę finansuotojo teikiamos verslo paskolos kainą, o ne palūkanų procentus.

4. Išsiaiškinkite, kaip greitai galite gauti paskolą.


Laikas – pinigai. O ypač versle, kur kiekviena uždelsta diena gali kainuoti šimtus eurų. Todėl rinkdamiesi finansuotoją, įvertinkite, kaip greitai galėsite gauti paskolą verslui – per pusdienį ar savaitę.

Atsakykite sau į klausimą, kiek laukimo dienos yra vertos pinigų – kiek prarasite, laukdami, kol galėsite, pavyzdžiui, nusipirkti papildomų žaliavų savo gaminamai produkcijai. Jeigu kiekviena diena be apyvartinių lėšų kainuoja nedaug, galbūt ir galite palaukti. Tačiau jeigu per tą laiką, kol sulauksite paskolos, galite uždirbti ženklią pinigų sumą, rinkitės tą finansuotoją, kuris jums suteiks verslo paskolą per kuo trumpesnį laiką, o paskolos išdavimo procesas bus paprastas ir nekomplikuotas.

Taip pat iš karto pasidomėkite, per kiek laiko į jūsų sąskaitą įkris pinigai pasirašius paskolos sutartį. Vieni finansuotojai pinigus į kliento banko sąskaitą perveda tą pačią dieną, kiti – tik po kelių dienų.

5. Pasiruoškite visiems galimiems scenarijams.


Verslininkai, o ypač jauni, būna kupini entuziazmo ir tikėjimo, kad viskas bus gerai, o verslas augs tarsi ant mielių. Visgi ne visuomet viskas klojasi taip, kad sumanyta. Todėl prieš imdami paskolą verslo plėtrai iš anksto pasiruoškite visiems galimiems scenarijams.

Įvertinkite, kokios pasekmės jūsų laukia, jeigu seksis ne taip, kaip norėtųsi ir, pavyzdžiui, negalėsite laiku grąžinti pasiskolintos sumos. Nebijokite finansuotojui užduoti visus su rizika kylančius klausimus – tuo pačiu parodysite kredituotojui, kad rimtai žiūrite į savo verslą ir atsakingai žiūrite į įsipareigojimus. Kredituotojo klauskite:

  • Kaip elgsitės, jeigu pavėluosiu sumokėti įmoką? Ar tokiu atveju iš karto nutrauksite paskolos sutartį?

  • Kaip greitai pradėsite skaičiuoti delspinigius?

  • Ar yra galimybė kažkuriam laikui atidėti įmokos grąžinimą arba pratęsti paskolos terminą ir sumažinti įmokas?

  • Jeigu paskolą imu įkeisdamas savo turtą, kaip greitai rizikuoju netekti teisės į užstatytą turtą nesėkmės atveju?

  • Ar verslui sėkmingai plečiantis galima paskolą grąžinti anksčiau laiko?


  • Jeigu taupote laiką ir nedidelės paskolos Jums reikia greitai ir lanksčiomis sąlygomis, užpildykite paraišką mūsų interneto puslapyje: https://www.credital.lt/paskolos-paraiska. Tai truks viso labo 5 minutes. Atsakymą dėl paskolos išdavimo pateiksime Jums per mažiau nei 8 darbo valandas. Pasirašius sutartį, pinigai į Jūsų sąskaitą įkris per 2 valandas.
    Mes naudojame slapukus tam, kad Jūsų patirtis mūsų svetainėje būtų pati geriausia, ir rinkodaros tikslais. Tęsdami naršymą mūsų svetainėje, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų tvarkymo principais